-->

Ήττα για την Α.Ε. Κομοτηνής

12 Δεκέμβριος 2016 Γράφτηκε από   Σκιαδάς Γιώργος
Στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής στην Α2 Βόλεϊ Ανδρών, η ομάδα της Α.Ε. Κομοτηνής φιλοξένησε την ομάδα του Νέστωρ Θεσσαλονίκης στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής. Οι παίκτες του κ. Γιαννακόπουλου εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και έτσι ηττήθηκαν με 0-3 σετ! Αντίθετα η ομάδα του κ. Αντρέϊ Κράβαρικ η οποία είναι πρώτη στην βαθμολογία έχοντας χάσει μόλις ένα σετ στους προηγούμενους αγώνες, έπαιξε πολύ ωραίο βόλεϊ και έφυγε με τους τρεις βαθμούς. Υπήρξε παρουσία 100 περίπου φιλάθλων στο κλειστό της Κομοτηνής.

Στο πρώτο σετ και στις αρχές, οι φιλοξενούμενοι πορευόντουσαν στο σκορ όμως ισοφαρίστηκαν σε 12-12. Έπειτα με ένα σερί 0-5 πήραν κεφάλι στο σκορ και τελικά κατέκτησαν το σετ με 18-25 σε 22’ λεπτά.
Δεύτερο σετ και πάλι ντέρμπι το παιχνίδι στην αρχή,  όμως με ένα μικρό σερί ο Νέστωρ στα μέσα του σετ, πήρε προβάδισμα στο σκορ. Έτσι κατάκτησε το σετ με 13-25 σε 19’ λεπτά.
Τρίτο σετ, κάπου στα μισά οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν το τρίποντο πραγματοποιώντας ένα σερί 0-5 και τελικά κατέκτησαν το σετ με σκορ 15-25 σε 20’ λεπτά.
Διαιτησία: Α’ Δήμου και Β’ Στερίοπουλος

Μοιραστείτε το

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Το Rodopi Sports είναι ένα site το οποίο ασχολείται με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό εδώ και 5 χρόνια περίπου. Ο αθλητικός κόσμος της Ροδόπης το γνωρίζει καλά. Ασχολούμαστε κυρίως με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό, καθώς για τους επαγγελματίες υπάρχουν πολλά βήματα. Οι ερασιτέχνες αθλητές όμως τόσα χρόνια στερούνταν λόγου. Μέσω του Rodopi Sports λοιπόν γίνεται ο φίλαθλος κόσμος της Θράκης γνώστης του τι συμβαίνει στον πρωτογενή αθλητισμό της περιοχής μας. Σύμμαχοί μας σε αυτόν τον αγώνα είναι όλοι όσοι βάζουν ψυχή και χρόνο για τον αθλητισμό. Τουρνουά, βραβεύσεις, βιντεοσκοπήσεις κτλ είναι λίγα από αυτά που έχει κάνει το site προσπαθώντας να προωθήσει τον αθλητισμό της περιοχής μας. Η ανταπόκριση του κόσμου είναι μεγάλη και τον ευχαριστούμε θερμά γι αυτό. Εμείς συνεχίζουμε δυναμικά…