Χ σε όλα

0
367

Το πιο ανιαρό ματς της Α Ερασιτεχνικής για την 2η αγωνιστική πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Γρατινής. Εκεί συναντήθηκαν οι δυο δόξες, Γρατινής και Προσκυνητών που την περασμένη σεζόν πρωταγωνιστούσαν η κάθε μια στην κατηγορία της. Με πολλές αλλαγές και οι δυο μπήκαν στο γήπεδο προκειμένου να πάρουν το τρίποντο και να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις από την 1η αγωνιστική. Η Γρατινή είχε ηττηθεί με σκορ 3-1 μέσα στο «Ιωάννης Στράντζαλης» ενώ οι Προσκυνητές έφεραν ισοπαλία με την Βιστωνίδα Κοπτερού χωρίς τέρματα. Το ίδιο αποτέλεσμα είχαμε και εδώ το απόγευμα του Σαββάτου, δηλαδή οι δυο σύλλογοι μοιράστηκαν από έναν βαθμό. 1-1 το τελικό αποτέλεσμα με τον Μορφακίδη να ανοίγει το σκορ στο 40ο λεπτο από το σημείο τις άσπρης βούλας, ενώ οι φιλοξενούμενοι θα ισοφαρίσουν στο 71ο λεπτό με τον Τροκάνα.

Δόξα Γρατινής:Νικολόπουλος, Κακανούδης, Ρόιδος, Γιολδάσης, Μουσαζβίλι, Καμζέλας, Νεαζή Αλή, Λεγάτος, Κρεμμύδας, Μορφακίδης, Τζελέπης

Δόξα Προσκυνητών: Κυρικλίδης, Σωμαράκης, Αλεξίου, Αμέτ, Ζάνταλης, Γκαρνάκης, Κολάτσος, Τροκάνας, Γεωργόπουλος, Τριαντόπουλος, Κουκουνάρας