Έχασε ο Μέγας εκτός έδρας

0
401

Με ήττα συνοδεύτηκε η πρώτη έξοδος του Μέγα Αλέξανδρου Ιάσμου στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Η ομάδα του  Μπαχαρίδη αγωνίστηκε στο «Φ.Κοσμάς» στην Αλεξανδρούπολη με τον Εθνικό και ηττήθηκε  2-1.  Να θυμίσουμε ότι η ομάδα από τον Έβρο θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής μαζί με τον ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Αν και νωρίς ακόμα για να βγάζουμε συμπεράσματα η συνολική εικόνα  του Μέγα ήταν αρκετά καλή. Είχε ένα πολύ καλό πρώτο μέρος στο οποίο έβαλε και το τέρμα με τον Αντωνιάδη. Στην επανάληψη η πίεση του Εθνικού ήταν έντονη κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα ο Μέγας να δεχτεί δυο τέρματα και μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 83ο λεπτό ο Πετρίδης θα ισοφαρίσει για τον Εθνικό ενώ ο Καλονερος στο 90ο θα κάνει το τελικό 2-1. Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι θα χάσουν και πέναλτι.

Εθνικός Αλεξ/πολης: (Παπαράδης – Φλώρος): Μπαμπλής, Κούπας, Αμπράσης, Λίτσιος, Τσαπάνης, Γκουντενούδης, Δεδελούδης, Σιδηρόπουλος Σ., Γρεκίδης, Γεωργαντζόπουλος, Μαρασλής.

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου (Μπαχαρίδης): Μπαϊράμ Ισμαήλ, Αχμέτ Φουρκάν, Βιόπουλος, Χουσεΐν Ανούλ, Λειβαδιώτης, Δραγανίδης, Γιαννακιτσίδης, Χουσεΐν Σαλήμ, Αντωνιάδης, Μπίνμπασι Αλή, Ρομπέρ.