Επικράτησε το Κοσμιο με ανατροπή

0
461

Νικηφορα ήταν η σημερινή έξοδος για το Κοσμιο, αφού επικράτησε επι του Ιπποκράτη με σκορ 1-2. Βέβαια για να έρθει το τελικό αποτέλεσμα το συγκρότημα του Αιβαζη θα έπρεπε να περάσουν περίπου τριάντα λεπτά απραξίας του πρώτου μέρους. Ο ΠΑΟΚ μπήκε νωθρός και χωρις να υπάρχει ο απαραίτητος σχεδιασμός μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Αυτο ειχε σαν αποτέλεσμα ο Ιπποκρατης να βάλει το τέρμα με τον Δεληγιαννη να χάνει την μπαλα μέσα απο τα χέρια του σε σουτ του Ρελλο. Απο το 30ο λεπτο και μετα απο τις απαραίτητες κινήσεις απο το team του συλλόγου ανέβασε ρυθμό και εκλεισε το πρωτο ημίχρονο με δυο καλές στιγμές για ισοφάριση.
Στο δευτερο σαρανταπενταλέπτο ο ΠΑΟΚ υπερείχε σε όλους τους τομείς. Το 1-1 θα έρθει στο 78ο λεπτο με τέρμα του Τζατζανα έξω απο την μεγάλη περιοχή. Βέβαια μέχρι να έρθει το 1-1 το Κοσμιο θα χάσει πέντε κλασικές ευκαιρίες με τον πορτιερο των γηπεδούχων να αποκρούει κάποιες απο αυτές. Στο 86ο λεπτο ο Γαβριήλ θα πετύχει το 1-2 με το ματς να ολοκληρώνεται με άλλη μια ευκαιρία του ΠΑΟΚ.

Ιπποκρατης:Στεφανιδης, Ρολλης, Μουχταρης, Δουπας, Σταθάκης, Γαλανός, Τσακανικας, Στεφανιδης, Μαζης, Μαμριμασβιλι,Καρασεριδης
ΠΑΟΚ Κοσμιου: Δεληγιαννης, Νάνος, Τζατζανας, Λεβαντελης, Μουσαζβιλι, Ρουμπιες, Στοινοβιτς, Κυριακόπουλος, Βουλγαρίδης, Μαυράκης, Ξενάκης.